Eko Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon Nedir?

İnsan sağlığının bozulmasına neden olan temel kriter «TEHLİKE» dir. Tehlikeler insana zarar verme yapılarına göre sınıflandırılmakta ve tanımlanmaktadır. Dezenfeksiyona esas konu tehlike ise BİYOLOJİK olandır.

Biyolojik-Mikrobiyolojik Tehlike

Patojen olarak tanımlanan ve insanlarda hastalıklara yol açan bakteri, virüs, mantar ve parazit gibi mikrobiyolojik organizmalar. (Parazitler ile mücadele tıbbi klinik yöntemlerle gerçekleştirilmektedir) Bu mikroorganizmaların kendilerinin veya ürettikleri toksinlerin vücuda alınması ile birlikte enfeksiyona neden olarak hastalık ve ölüme neden olmaktadırlar. Yaşam ve çalışma alanlarında milyonlarcası bulunan bu mikroorganizmalar toplum ve bireysel sağlığı bozmak ve yok etmek için fırsat beklemektedir. Dezenfeksiyon ile mikroorganizmaların insanları hasta etmeleri önlenebilmekte ve yayılması engellenebilmektedir. Mikroorganizmalar kendi başlarına hareket edemezler insanlara bulaşabilmeleri için mutlaka bir aracıya gereksinimleri vardır. Bunlar; Eller, Araç gereç, Kapı kolları-tutamaklar, Su sebiller, masa, telefon, tezgahlar WC, banyo, klozet, musluk, Öksürme , hapşırmadan kaynaklanan damlacıklar, hava akımı Bakteri bulaşmış ya da potansiyel riskli içecek ve gıdalar

7/24  Whatsapp

Destek Hattı

0507 819 23 08

Hızlı Çözümler İçin Bize Ulaşın

  • Tel: 0507 819 23 08
  • Email: info@ekodezenfeksiyon.com

Dezenfeksiyon Uygulaması

Fiziksel ve organik atıkların önceden uzaklaştırılması ve işleme hazır duruma getirilmesi esastır.

Alanın büyüklüğüne ve ortam risk derecesine göre belirlenen dezenfektan ve uygulama oranı dikkate alınarak ULV veya spreyleme yöntemi ile sanitasyon işlemi gerçekleştirilir.

Ultra Low Volume yöntemi ile püskürtülen parçacık büyüklüğü maksimum 5-8 mikron olması sayesinde tüm alan ve yüzeylerde homojenize bir yayılım ve etki göstererek üst düzey sonuçlar alınmaktadır.

Farklı ortam ve alanlarda manuel basınçlı  pompalar ile de dezenfeksiyon yapılmakta ve beklenen sonuçlar elde edilebilmektedir.

Uygulama sonrasında tüm yüzeylerin kurumasına yetecek kadar süre geçmesinin ardından sanite edilmiş ortam kullanıma açılır.

 Kalıntı bırakmadan, ilave temizlik ve durulama gerektirmeyen bu yöntem ile zaman ve iş gücü tasarrufu sağlanabilmektedir.

Bu avantaj ile personel içinde bulundukları ortamda güven içinde günlük faaliyetlerini yerine getirebilmektedir.

Bulaşım Ve Hastalıklar